Wszystkie usługi których potrzebujesz
w jednym miejscu!

Jasno zdefiniowane kategorie
dla Twojej wygody użytkowania!

Artykuły na temat firm
które pomogą Ci w podjęciu wyboru!

Kociaki brytyjskie – jak wybrać hodowlę?

Kociaki brytyjskie – jak wybrać hodowlę?

Każdy, kto planuje zakup kota, niezależnie od jego rasy, powinien pamiętać o tym, aby zawsze wybierać renomowane hodowle. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Na samym początku należy zebrać wszelkie możliwe informacje na temat danego miejsca,  sprawdzić, czy jest ono częścią Polskiej Federacji Felinologicznej „Felis Polonia”. Rodowody opatrzone logiem federacji są respektowane na całym świecie. Hodowle zrzeszone w stowarzyszeniach podległych FPL muszą spełniać szereg różnych wymagań dotyczących opieki nad kotami, kontrolować ich stan zdrowia, regularnie wykonywać badania. Co więcej, organizacje zbierają dane na temat pochodzenia każdego zwierzęcia, co gwarantuje czystość rasy. Jest to istotne zwłaszcza dla osób, które chcą brać udział w wystawach.

Poza tym trzeba wybierać miejsca, które troszczą się o dobrostan kotów. Hodowcy powinni dbać o odpowiednią dietę, prowadzić książeczkę zdrowia z potwierdzonymi szczepieniami i zabiegami odrobaczenia oraz nie oddawać kociąt zbyt wcześnie. Zwierzęta muszą mieć czas na socjalizację i naukę podstawowych zachowań. Jeśli kot jest niepewny, chowa się i wygląda na przestraszonego, to oznacza, że nie był traktowany w odpowiedni sposób. Podczas spotkania z hodowcą klient powinien otrzymać wszystkie kluczowe informacje na temat poprawnej opieki nad czworonogiem (ulubione zabawy, jedzenie) oraz wyprawkę, która pozwoli na lepszą aklimatyzację w nowym miejscu.

Osoby, które chcą kupić piękne i zdrowe kociaki brytyjskie, mogą odwiedzić stronę internetową kocicalus.pl. Podmiot jest rejestrowany i spełnia wszystkie wymagania. Aby nabyć zwierzęta, należy skontaktować się z hodowlą. Pracownicy udzielą wszelkich niezbędnych informacji na temat dostępnych kotów.

Jakub Szczepański 2022-10-22 0 komentarzy

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!